Grali Sobiech i Sobota, porażka FC St. Pauli w Darmstadt

Tomasz Bidermann/Shutterstock
SV Darmstadt 1898 rozbiło u siebie FC St. Pauli 3:0 (1:0) w piątkowym meczu 3. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
Na murawie Merck-Stadion am Boellenfalltor w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Artur Sobiech, natomiast w ekipie gości od pierwszych minut zagrał Waldemar Sobota.
Napastnika reprezentacji Polski dwadzieścia minut przed końcem zastąpił Amerykanin Terrance Boyd, natomiast niespełna kwadrans później w miejsce Soboty pojawił się Maurice Litka.
Prowadzenie popularnym "Die Lilien" zapewnił już po ośmiu minutach gry Kevin Grosskreutz. Cztery minuty po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Tobias Kempe, a efektowny sukces przypieczętował Yannick Stark.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Hesji awansował na pozycję lidera tabeli. Drużyna z Hamburga doznała natomiast pierwszej porażki i jest dziewiąta w klasyfikacji.