Grali Stępiński i Rybus, Lyon rozgromił Nantes

MediaPictures.pl/Shutterstock
Olympique Lyon rozgromił na wyjeździe FC Nantes 6:0 w środowym meczu 15. kolejki francuskiej Ligue 1. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Mariusz Stępinśki, natomiast w drużynie gości Maciej Rybus.

Przyjezdni już w pierwszej połowie strzelili trzy gole. Wynik otworzył Corentin Tolisso. Następnie rzut karny wykorzystał Alexandre Lacazette, a po chwili trzecią bramkę zdobył Maxime Gonalons. W drugiej połowie kolejne gole strzelili Mathieu Valbuena, Mouctar Diakhaby oraz Nabil Fekir.

"OL" zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 25 punktów. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z FC Metz.

Natomiast "Kanarki" plasują się na przedostatniej lokacie z 13 zdobytymi "oczkami" . Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe EA Guingamp.

Liderem jest OGC Nice, który pokonał na wyjeździe EA Guingamp 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w piątej minucie Younes Belhanda.

*****
Wyniki zakończonych środowych spotkań 15. kolejki Ligue 1:

FC Nantes - Olympique Lyon 0:6 (0:3)
Bramki: Tolisso 16, Lacazette 39 (rzut karny), Gonalons 41, Diakhaby 75, Fekir 81.

SC Bastia - Girondins de Bordeaux 1:1 (0:0).
Bramki: Bifouma 49 - Laborde 78.
Czerwona kartka: Marange 82 (Bastia).

EA Guingamp - OGC Nice 0:1 (0:1)
Bramka: Belhanda 5.

AS Nancy Lorraine - FC Metz 4:0 (1:0)
Bramki: Pedretti: 38, Cuffaut 78, Dia 80, Ait Bennasser 90+2.
Czerwona kartka: Assou-Ekotto 83 - za drugą żółtą (Metz).