Granada przerywa serię bez zwycięstwa. Deportivo Alaves bez szans

Granada FC
Granada CF pokonała u siebie Deportivo Alaves 3:0 (0:0) w meczu 16. kolejki La Liga. Gospodarze wygrali po raz pierwszy od pięciu spotkań.
Pierwsza połowa na Estadio Nuevo Los Carmenes zakończyła się bezbramkowym remisem.
Wynik otworzył w 48. minucie Carlos Fernandez, który oddał strzał głową po dośrodkowaniu Victora Diaza.
Dziesięć minut później rzut karny wykorzystał Roberto Soldado i gospodarze prowadzili dwoma bramkami.
W 77. minucie rezultat spotkania na 3:0 ustalił Yangel Herrera. Wenezuelczyk w sytuacji sam na sam oddał strzał w długi róg.
Goście kończyli mecz w dziewiątkę. W 67. minucie drugą żółtą kartkę dostał Mubarak Wakaso. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę został ukarany Victor Laguardia.
W tabeli La Liga Granada FC jest ósma z dorobkiem 24 punktów. Deportivo Alaves radzi sobie gorzej, zajmuje piętnastą pozycję, mając na koncie 18 punktów.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 18:14