Granada rozbiła Levante na własnym stadionie

HrAd, wikipedia
Granada CF rozbiła u siebie Levante UD 5:1 (3:0) w drugim czwartkowym spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Nuevo Los Carmenes gole dla gospodarzy zdobyli kolejno jeszcze przed przerwą Isaac Success (Nigeryjczyk w popisowy sposób wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali), Marokańczyk Youseff El Arabi z rzutu karnego i Ruben Rochina, który umieścił piłkę w siatce precyzyjnym płaskim strzałem z pola karnego.

Zespół z Walencji odpowiedział jedynie trafieniem Rubena Garcii osiem minut przed końcem meczu. "Filipinos" w samej końcówce przypieczętowali jeszcze efektowną wygraną za sprawą dwóch kolejnych goli El Arabiego.

Ekipa z Andaluzji odniosła w ten sposób ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i wydostała się ze strefy spadkowej. "Granotas" natomiast doznali już dwudziestej porażki w tym sezonie i na cztery kolejki przed końcem zmagań zamykają tabelę.

* * * * * *
Granada CF - Levante UD 5:1 (3:0)
Bramki: Success 25, El Arabi 35-karny, 84-karny, 90+3, Rochina 44 - Ruben Garcia 82.
Czerwona kartka: Simao (90+1, Levante)