Groźne zderzenie Sadio Mane. Mimo urazu głowy pozostał na boisku i zdobył ważną bramkę [WIDEO]

Reprezentacja Senegalu pokonała Wyspy Zielonego Przylądka 2:0 (0:0). Tym samym przypieczętowała awans do 1/4 finału Pucharu Narodów Afryki. Wynik spotkania otworzył Sadio Mane, który wcześniej brał udział w groźnie wyglądającym zderzeniu z bramkarzem rywali.
Senegal awansował do 1/8 finału PNA po wygraniu swojej grupy. Podopieczni Aliou Cisse zdobyli w niej pięć punktów - wygrali jedno spotkanie, a dwa kolejne zremisowali. W rzeczonych trzech spotkaniach zdobyli tylko jedną bramkę.
Pierwszym rywalem Senegalu w fazie pucharowej były Wyspy Zielonego Przylądka, których nie stawiano w roli faworytów. Co więcej, podopieczni Pedro Leitao Brito postanowili dodatkowo skomplikować swoje zadanie.
Już w 21. minucie czerwoną kartkę obejrzał Patrick Andrade. Wyspom udało się wytrwać do końca pierwszej połowy bez straty bramki, ale w drugiej części spotkania nie mieli tyle szczęścia.
Przyczynił się do tego bramkarz reprezentacji - Vozinha. W 57. minucie on również został wyrzucony z boiska za swój faul na Sadio Mane.
Co ciekawe, Senegalczyk, mimo urazu głowy, pozostał na boisku jeszcze przez blisko piętnaście minut. Jakby tego było mało, to właśnie on otworzył wynik spotkania, trafiając do siatki w 63. minucie.
Stan rywalizacji ustalił Bamba Dieng, który trafił do siatki w 92. minucie.
W ćwierćfinale zawodnicy Aliou Cisse zmierzą się ze zwycięzcami meczu Mali - Gwinea Równikowa.
Hubert Kowalczyk25 Jan 2022 · 18:56