Rumunia i Szwajcaria na remis. Ale bomba Mehmediego! [VIDEO]

Steindy (talk), wikicommons
Żywy mecz, dobre tempo i dwa gole oglądali kibice na Parc des Princes w Paryżu. Rumunia zremisowała ze Szwajcarią 1:1 w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki grupy A.

Od początku mecz był bardzo intensywny. Inicjatywę szybko przejęli Szwajcarzy, którzy już w 6. minucie mieli świetną sytuację do objęcia prowadzenia. Piłkę w polu karnym otrzymał Haris Seferović, łatwo ograł Vlada Chirichesa, ale jego strzał minął słupek. Szansę na poprawkę 24-letni napastnik miał w 16. minucie, ale przegrał pojedynek z Ciprianem Tatarusanu. To kolejne dobre okazje zmarnowane przez napastnika reprezentacji Szwajcarii w tym turnieju. Na potęgę pudłował już w meczu z Albanią.

Szwajcarzy byli lepsi, ale niespodziewanie to Rumuni objęli prowadzenie. W 18. minucie Stephan Lichtsteiner w polu karnym pociągnął za koszulkę Alexandru Chicpiu, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się Bogdan Stancu. To jego drugi gol w tym turnieju. Także w meczu z Francją trafił do siatki z rzutu karnego.

Na boisku działo się bardzo dużo. Groźnie z dystansu na bramkę Rumunów uderzał Schar, a kilka minut później dobrą akcją odpowiedział Chipciu, który z ostrego kąta strzelił obok słupka. Jeszcze lepszą okazję reprezentacja Rumunii miała w 28. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki doszedł Christian Sapunaru. Jego strzał trafił w słupek.

W 38. minucie niezłą okazję do wyrównania miał Blerim Dżemaili, który strzelał głową po dośrodkowaniu Lichtsteinera. Piłka poleciała jednak obok bramki Tatarusanu.

Tuż po przerwie Rumuni mieli kolejną dobrą okazję do zdobycia gola. W polu karnym do piłki dopadł Ovidiu Hoban, ale z kilku metrów posłał piłkę obok słupka. W 52. minucie blisko gola samobójczego był Johan Djourou, który rozpaczliwie interweniował przed swoją bramką. Szwajcarzy mieli jednak szczęście - piłka poleciała obok słupka.

Szwajcarzy wyrównali w 57. minucie. Po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Admir Mehmedi i posłał potężną bombę na bramkę Rumunów. Tatarusanu nie miał nic do powiedzenia.

Do końca mecz był bardzo żywy, ale żadna z drużyn nie stworzyła już dogodnej okazji do zdobycia bramki.

Rumunia - Szwajcaria 1:1
Stancu 18-k - Mehmedi 57

Rumunia: Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat (62. Filip) - Prepelita, Pintilii (46. Hoban), Torje, Stancu (83. Andone), Chipciu - Keseru.

Szwajcaria: Sommer - Lichtsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri (90. Tarashaj), Dzemaili (83. Lang), Mehmedi - Seferovic (64. Embolo).

Wynik meczu i wiele innych zdarzeń na EURO 2016 można typować na stronie Bet.pl.