Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Chelsea prowadzi z Manchesterem City! Co za kontra Williana! [VIDEO]

3 gru 2016 | 12:43 30
Źródło zdjęcia: Vlad1988 / Shutterstock.com, Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Trwa mecz na szczycie Premier League. Manchester City gra z Chelsea.

Przed tą kolejką Manchester City zajmował trzecie miejsce w tabeli, Chelsea była jej liderem. Różnica między obiema drużynami byłą minimalna - to tylko jeden punkt.

Od początku gry tempo meczu było wysokie. Obie drużyny grały bardzo agresywnie, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, ale brakowało klarownych okazji do zdobycia gola.

W 25. minucie piłkę do siatki wbił Fernandinho. Sędzia gola jednak nie uznał. Słusznie, bo Brazylijczyk w momencie dośrodkowania jednego z partnerów znajdował się na spalonym.

Chwilę później gola mogła strzelić Chelsea. Po błędzie obrony Manchesteru City w dobrej okazji znalazł się Hazard, minął Bravo, ale zamiast strzelać z ostrego kąta, próbował dogrywać piłkę do partnerów. Niepotrzebnie - gospodarze łatwo zażegnali niebezpieczeństwo.

Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy przez kilka minut nie opuszczali przedpola bramki Chelsea. Prowadzenie objęli w 45. minucie. W swoim stylu prawym skrzydłem pociągnął Jesus Navas, dośrodkował w pole karne, w którym pechowo interweniował Cahill. Obrońca Chelsea skierował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie trwał festiwal niewykorzystanych okazji Aguero. Argentyńczyk wykorzystał błąd obrońców Chelsea, przejął piłkę w polu karnym i skierował ją do bramki. Zdążył ją jednak wybić Cahill.

Jeszcze lepszą sytuację miał Kevin De Bruyne, który z czterech metrów nie trafił do pustej bramki. Piłka po uderzeniu Belga uderzyła w poprzeczkę.

Chelsea wyrównała w 60. minucie. Kapitalnym podaniem na kilkadziesiąt metrów popisał się Cesc Fabregas, Diego Costa minął Nicolasa Otamendiego i wpakował piłkę do bramki.

Chelsea objęła prowadzenie w 70. minucie. To była piorunująca kontra. Piłkarze Antonio Conte przerwali atak Manchesteru City we własnym polu karnym i w kilkanaście sekund przedostali się pod jego bramkę. Do siatki trafił Willian.

Oto składy obu drużyn na to spotkanie:

Manchester City: Bravo - Otamendi, Stones, Kolarov - Navas, Fernandinho, Gundogan, Sane - De Bruyne, Aguero, Silva.

Rezerwowi: Caballero, Zabaleta, Sagna, Clichy, Toure, Fernando, Iheanacho.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Pedro, Diego Costa, Hazard.

Rezerwowi: Begović, Ivanović, Aina, Chalobah, Oscar, Willian, Batshuayi.

+2
A nie mówiłem. Jak nie idzie to wymuszamy. Jak to nie pomoże to frustracja i czerwone kartki. Czy to Messi plujący czy Aguero kopiący. Kluby Guardioli zachowaniem na poziomie Albańskim.

Ale jak to było zawsze "więcej niż klub"
3 gru 2016 | 15:24
+13
Jak tam panie Guardiola bramkarze grajacy nogami?
+2
Dla Guardioli zdziwienie. Anglia to nie Niemcy czy Hiszpania gdzie nawet Borussia/Atletico pękały przed jego składami, a takie drużyny jak Gijon na wejście miały 0-5
3 gru 2016 | 15:22
+7
Mamy trzy punkty i ósme zwycięstwo z rzędu. BRAWO CHELSEA tylko się cieszyć z takiej gry. Oby tak dalej.
3 gru 2016 | 15:21
+4
Eden Hazard-bramy edenu zostały otwarte xD Chelsea w gazie kawał dobrego meczu.
3 gru 2016 | 15:18
+3
JEZU jaki Hazard jest szybki. Coś niesamowitego.
Stones 50 mln
Otamendi 40 mln

Hm
3 gru 2016 | 15:13
+2
Mam nadzieje ze Liverpool znajdzie siły na utrzymanie tempa Chelsea.

O Guardioli jedno słowo. Kolejny klub który prowadzi i znowu odnoszę wrażenie że piłkarze mają NAKAZANE w momencie gdy gra nie idzie żeby padać, symulować, szukać ręki której nie było.
3 gru 2016 | 15:14
-1
PS. zdziwiony jestem żę Luiz daje rade. Uważam też że przy grze 3 obrońcami trzeba mieć 3 solidnych piłkarzy (ciekawie będzie jak wróci Zouma). W takim ustawieniu Chelsea wg mnie nie może sobie pozwolić na trzymanie Alonso bo jak ten się myli to nie ma 4 tylko 3 obrońców żeby ratować
3 gru 2016 | 15:07
+3
Niech ten pożal się Boże trener wraca do barcelony,to znowu mu coś wygrają.Bo w PL to jak zajmie 3 miejsce to będzie sukces
3 gru 2016 | 14:35
+9
Bramka życia:d
3 gru 2016 | 13:52
+4
Proszę...van Gaal'owi z 3 obrońcami się nie udało. U Conte w CFC 3 obrońców idealnie funkcjonuje to Guardiola też tego próbuje. Oby Chelsea zgarnęła 3 pkt w tym spotkaniu. Go The Blues!
3 gru 2016 | 14:12
+1
Nie wiem czy wiesz, ale Guardiola ma opracowane 3-4-3 tak samo dobrze jak 4-3-3 ;)
3 gru 2016 | 14:26
0
Taktyka Van Gaala - ustawienie, styl itd. było dobre, jednak uważam, że jego błędem było sprowadzanie zawodników niekoniecznie pasujących do tego stylu np. Di Maria, bądź po prostu miał sporo pecha jeśli chodzi o Shaw'a czy też Depaya - tu akurat znaczny spadek formy po przyjściu do MU.
3 gru 2016 | 14:52
+5
Guardiola nic niema dobrze opracowanego, poza bezmyślnym klepaniem. Chelsea wygra ten mecz.
3 gru 2016 | 13:45