Guingamp lepsze od Bordeaux przed własną publicznością

Presko, wikipedia
Zawodnicy EA Guingamp przed własną publicznością pokonali Girondins Bordeaux FC 2:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 31. kolejki francuskiej ekstraklasy. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo od siedmiu spotkań.
Pierwsza bramka na Stade de Roudourou padła w 57. minucie. Wówczas Clement Grenier bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego wpakował futbolówkę do siatki.
Cztery minuty później gospodarze prowadzili już dwiema bramkami, a na listę strzelców po silnym uderzeniu sprzed pola karnego wpisał się Mustapha Diallo.
Jedynego gola drużyna Bordeaux strzeliła w 80. minucie. Malcom najpierw zmarnował rzut karny, który obronił Karl-Johan Johnsson. Później po zamieszaniu piłka ponownie trafiła do Brazylijczyka, który z bliska, leżąc tym razem skutecznie skierował ją do siatki.
Guingamp przerwało passę meczów bez wygranej. W siedmiu poprzednich spotkaniach drużyna z Bretanii co najwyżej remisowała. W tabeli Ligue 1 jest na dziesiątym miejscu. Bordeaux po przegranej spadło natomiast na dwunastą pozycję.