Gwiazdy Jagiellonii nie grają w Turcji

ASInfo
Caykur Rizespor pokonał na wyjeździe Genclerbirligi Ankara 3:2 w spotkaniu pierwszej kolejki ligi tureckiej. Byli zawodnicy Jagiellonii Białystok nie zadebiutowali w barwach zespołu z Rize. Patryk Tuszyński znalazł się poza kadrą meczową gości, a Nika Dzalamidze był rezerwowym.

Piłkarze Rizesporu wyszli na prowadzenie w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Na listę strzelców wpisał się Ahmet Ozek. W 59. minucie gry, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bramkarza rywali pokonał Nemanja Tomić. Kwadrans później stołeczna drużyna zdobyła drugą bramkę. Panajotis Dimitriadis wykorzystał podanie Iasmina Latovleviciego.

W końcówce spotkania piłkarze Hikmeta Karamana zdołali odwrócić losy rywalizacji. Dwie bramki zdobył Leonard Kweuke. 28-letni Kameruńczyk w 87. minucie gry pokonał Ferhata Kaplana z rzutu karnego, a wynik spotkania na 3:2 ustalił w doliczonym czasie gry.

Kolejnym rywalem Rizesporu będzie Fenerbahce Stambuł. Mecz drugiej kolejki Super Lig odbędzie się 23 sierpnia.