Harry Kane uratował Spurs od wpadki. Beznadziejny Gareth Bale, Grosicki poza kadrą [WIDEO]

Blisko niespodzianki na The Hawthorns. Tottenham do 88. minuty bezbramkowo remisował z West Bromwich Albion, ale “główka” Harry’ego Kane’a dała Spurs komplet punktów. Po raz kolejny poza kadrą meczową znalazł się Kamil Grosicki.
Szkoleniowiec WBA Slaven Bilić na kilka godzin przed spotkaniem musiał naprędce przemodelować skład, ponieważ Matheus Pereira oraz Branislav Ivanović otrzymali pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. W Spurs do składu po przeziębieniu wrócił Sergio Reguilon, a Jose Mourinho po raz pierwszy w tym sezonie w bój rzucił trio Bale-Son-Kane.
W 12. minucie znakomitą sytuację zmarnował Koreańczyk. Napastnik otrzymał podanie od Tanguya Ndombele, miał przed sobą tylko bramkarza Sama Johnstone’a i obrońcę, długo czekał na oddanie strzału, a gdy w końcu to zrobił, został zablokowany. I to właściwie była najlepsza okazja dla Tottenhamu w pierwszej połowie. Znacznie lepiej spisywali się piłkarze z West Bromwich. Dość powiedzieć, że w ciągu 45 minut 6 razy uderzali na bramkę, “Koguty” zaledwie raz.
Gdyby ktoś się zastanawiał, jak zaprezentował się Gareth Bale, to odpowiedź jest całkiem klarowna: jak zawsze. 15 podań, 11 dokładnych, 0 celnych dośrodkowań, 0 wykreowanych szans, 0 wygranych pojedynków w powietrzu.
Pierwszy celny strzał Tottenhamu odnotowaliśmy dopiero po godzinie gry. Sergio Reguilon uderzył z 30 metrów, jednak golkiper gości sparował piłkę bez problemów. O dziwo, znacznie więcej pracy miał Hugo Lloris, którego gospodarze nękali strzałami z dystansu lub po stałych fragmentach gry.
Tottenham wreszcie dopiął swego w 88. minucie. Długą piłkę w pole karne karne dorzucił Matt Doherty, w bramce zawahał się Johnstone, a wykorzystał to niezawodny Kane, dostawiając głowę.
1:0 daje Spurs trzy punkty i przynajmniej chwilową pozycję lidera Premier League (do czasu rozstrzygnięcia spotkania City vs Liverpool). West Brom powoli urządza się w strefie spadkowej i traci kontakt z drużynami z miejsc 14-16.
Tobiasz_Kubocz 08 Nov 2020 · 14:54