Hat-trick Erlinga Haalanda! Norweg błysnął, ale Borussia Dortmund straciła punkty [WIDEO]

Erling Haaland błysnął w starciu z Bochum. Norweg strzelił trzy gole, ale Borussia Dortmund przegrała 3:4.
Początek meczu ułożył się w zaskakujący sposób. Przyjezdni z Bochum kompletnie zaskoczyli gospodarzy z Dortmundu.
Najpierw w 3. minucie do siatki trafił Sebastian Polter. Pięć minut później było już 2:0 za sprawą Gerrita Holtmanna.
Później zaczął się jednak koncert pomyłek w defensywie Bochum. W ciągu niecałego kwadransa sprokurowane zostały dwa rzuty karne dla BVB. Obie jedenastki na bramki zamienił Erling Haaland.
W 63. minucie Norweg skompletował hat-tricka. 21-latek oddał niezbyt mocny strzał, który jednak kompletnie zaskoczył rywali.
W 81. minucie Bochum doprowadziło do remisu. Tym razem Marwina Hitza pokonał Jurgen Locadia. Po chwili Bochum wyszło na prowadzenie. Z rzutu karnego nie pomylił się Milos Pantović.
Bochum wygrało i awansowało na jedenaste miejsce w tabeli. Borussia jest druga bez szans na dogonienie Bayernu, który tydzień temu zapewnił sobie mistrzostwo.
Adam Kłos30 Apr 2022 · 17:25