Hat-trick Jakuba Świerczoka! Łudogorec Razgrad przypieczętował tytuł mistrzowski

asinfo
Łudogorec Razgrad wygrał u siebie z Czerno More Warna 4:1 (2:1) w meczu 36. kolejki bułgarskiej ekstraklasy i zapewnił sobie mistrzostwo kraju. W zespole gospodarzy zagrali Jacek Góralski i Jakub Świerczok, który strzelił trzy gole.
Łudogorec objął prowadzenie w 10. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Dimo Bakałow. Goście wyrównali trzynaście minut później za sprawą Jorginho.
Potem do akcji wkroczył Jakub Świerczok. Polski napastnik najpierw zdobył bramkę w 33. minucie. Dwa kolejne trafienia zanotował już po przerwie i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. 27- letni napastnik ma w dorobku 11 trafień.
Łudogorec po wygranej zapewnił sobie mistrzostwo Bułgarii. Dla ekipy z Razgradu to ósmy tytuł w historii, wszystkie zostały zdobyte seryjnie od sezonu 2011/2012.
W barwach gospodarzy po 90 minut rozegrali Jakub Świerczok i Jacek Góralski.
Jakub Kreśliński24 May 2019 · 21:14