Piękne gole Mertensa dały zwycięstwo Napoli. Cały mecz Zielińskiego [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Genoa przegrała u siebie z Napoli 2:3 w środowym meczu włoskiej Serie A. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Piotr Zieliński, a bohaterem został Dries Mertens, strzelec trzech goli.
Spotkanie zaczęło się niespodziewanie od szybkiego gola dla gospodarzy. Adel Taarabt oddał płaski strzał z kilkunastu metrów, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Pepe Reiny. Na reakcję gości nie trzeba było długo czekać. Wyrównał świetnym i precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego Mertens.
W 30. minucie Belg pokazał doskonałe umiejętności. Najpierw perfekcyjnie „skleił” piłkę w polu karnym, po kilkudziesięciometrowym prostopadłym podaniu, a następnie kapitalnie strzelił z ostrego kąta w „okienko". Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce.
Po godzinie gry 30-latek skompletował hat-tricka, gdy świetnie wykończył podanie Lorenzo Insigne.
Gospodarze złapali jeszcze kontakt za sprawą bramki Armando Izzo, ale to ekipa ze Stadio San Paolo cieszyła się z wygranej.
Podopieczni Maurizio Sarriego są liderem tabeli i mają dwa punkty przewagi nad drugim Interem Mediolan. Trzeci, ze stratą trzech „oczek”, jest Juventus Turyn, który pokonał u siebie Spal 2013 4:1. W bramce „Starej Damy” zagrał Wojciech Szczęsny, a w ekipie beniaminka na środku obrony wystąpił Bartosz Salamon.
W pierwszej połowie gole dla gospodarzy strzelili Federico Bernardeschi i Paulo Dybala. Goście odpowiedzieli trafieniem Alberto Paloschiego. Po przerwie mistrzowie Włoch strzelili kolejne dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Gonzalo Higuain i Juan Cuadrado.
*****

Wyniki środowych meczów 10. kolejki włoskiej Serie A rozegranych o godzinie 20.45:
Genoa CFC - SSC Napoli 2:3 (1:2)

Bramki: Taarabt 4, Izzo 76 - Mertens 14, 30, 60.
Juventus Turyn - Spal 2013 4:1 (2:1)

Bramki: Federico Bernardeschi 14, Dybala 22, Higuain 65, Cuadrado 70 - Alberto Paloschi 34.
AS Roma - FC Crotone 1:0 (1:0)

Bramki: Perotti 10 (rzut karny).
Bologna FC - Lazio Rzym 1:2 (0:2)

Bramki: Lulić 50 (sam.) - Milinković-Savić 4, Lulić 29.

Rzut karny niewykorzystany: Immobile 20 (Lazio).
Cagliari Calcio - Benevento Calcio 2:1 (1:0)

Bramki: Frago 9, Pavoletti 90+5 - Iemmello 90+3 (rzut karny).

Rzut karny niewykorzystany: Sau 16 (Cagliari).