Hat-trick Messiego i zwycięstwo Barcelony

cristiano barni / shutterstock.com
FC Barcelona pokonała CD Leganes 3:1 w ostatnim sobotnim meczu 31. kolejki hiszpańskiej La Liga. Trzy gole dla "Dumy Katalonii" strzelił Lionel Messi.
Argentyńczyk otworzył wynik w 27. minucie. Precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Kilka minut później trafił ponownie. Wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem lewą nogą pewnie pokonał golkipera rywali.
Goście odpowiedzieli w 69. minucie. Nabil El Zhar otrzymał piłkę przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce. W końcówce zwycięstwo drużyny z Camp Nou przypieczętował Messi, który uderzeniem z bliska skompletował hattricka.
Po tej wygranej "Blaugrana" ma 12 punktów przewagi nad drugim Atletico, które w niedzielę zagra na wyjeździe derby Madrytu z Realem. W następnej kolejce Barca zmierzy się u siebie z Valencią.
Natomiast zespół prowadzony przez Asiera Garitano plasuje się na 14. pozycji. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Celta Vigo.