Hat-trick Thauvina w meczu z Amiens. Kurzawa tylko na ławce

YouTube
Piłkarze Amiens SC przegrali przed własną publicznością z Olympique Marsylia 1:3 (1:1) na zakończenie 14. kolejki Ligue 1.
Pierwszego gola na Stade de la Licorne strzelił Bakaye Dibassy, który w 8. minucie spotkania wykorzystał błąd Steve'a Mandandy i zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 26. minucie. Wówczas Florian Thauvin wyminął rywali i oddał strzał z krawędzi pola karnego, trafiając w prawy dolny róg bramki.
W 80. minucie drugiego gola gości strzelił Florian Thauvin, który trafił do siatki przeciwników uderzeniem z rzutu wolnego.
W 84. minucie sędzia podyktował karnego dla OM za faul Jordana Leforta. Jedenastki na gola nie zdołał jednak zamienić Dimitri Payet. Sześć minut później arbiter znów wskazał na wapno, a z jedenastego metra nie pomylił się Thauvin, który zapisał trzecie trafienie na swoim koncie
Podopieczni Rudiego Garcii zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli Ligue 1 i mają na koncie 25 punktów. Zespół Christophe'a Pelissiera z dorobkiem 13 "oczek" plasuje się na 16. pozycji.
Kamil Kaczmarek25 Nov 2018 · 23:01