Hearts rozbiło Celtic! Grzelak wszedł w końcówce

Zhi Yong Lee, wikipedia
Heart of Midlothian rozbił przed własną publicznością Celtic Glasgow 4:0 (2:0) w szlagierowym meczu 19. kolejki rozgrywek szkockiej Premier League.
Na Tynecastle Stadium spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy rozpoczął Rafał Grzelak. Polak cztery minuty przed końcem zastąpił Rossa Callachana.
Dwubramkowe prowadzenie "Sercom" przed przerwą zapewnili Harry Cochrane oraz reprezentant Irlandii Północnej Kyle Lafferty. Po zmianie stron efektowny sukces drużyny z Edynburga przypieczętował jeszcze dwukrotnie Serb Manuel Milinković.
Czterokrotni mistrzowie Szkocji dzięki trzeciej wygranej z rzędu awansowali na piąte miejsce w tabeli. Broniący tytułu "The Bhoys" doznali natomiast dopiero pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach, ale pozostali na czele klasyfikacji. Obie drużyny dzieli wciąż aż czternaście punktów.