Hellas lepszy w derbach Werony, grał Wszołek, Furman na ławce

Hellas Werona pokonał Chievo Werona 3:1 (1:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w podstawowym składzie "Gialloblu" znalazł się Paweł Wszołek. Polski pomocnik zaliczył pełny mecz. Dominik Furman natomiast oklaskiwał sukces kolegów z ławki rezerwowych.

Szesnaście minut przed przerwą prowadzenie nominalnym gospodarzom dał Luca Toni. Trzynaście minut po zmianie stron podwyższył Giampaolo Pazzini, ale niespełna dwadzieścia minut przed końcem kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Sergio Pellissier.

Podopieczni Luigiego Delneriego zdołali jednak utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka, a ich zwycięstwo przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Mołdawianin Artur Ionita.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie "Gialloblu" zmniejszyli do zaledwie punktu stratę do przedostatniego Carpi FC.

"Latające Osły" natomiast doznały jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na dwunastym miejscu w klasyfikacji.