Hellas Verona. Czerwona kartka Pawła Dawidowicza. Jego zespół przegrał zacięty mecz

Czerwona kartka Pawła Dawidowicza. Jego zespół przegrał zacięty mecz
alphaspirit / shutterstock
Atalanta BC wygrała na własnym stadionie z Hellas Verona 3:2 (1:1) w meczu 15. kolejki Serie A. W zespole gości zagrał Paweł Dawidowicz, który otrzymał czerwoną kartkę.
Dla gości oba gole strzelił Samuel Di Carmine. Włoski napastnik w 23. minucie po podaniu Davide Faraoniego płaskim uderzeniem pokonał golkipera rywali. Następnie w 57. minucie wykorzystał dośrodkowanie Darko Lazovica i trafił w prawy dolny róg.
Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 44. minucie, a jej autorem był Rusłan Malinovski, który popisał się skutecznym strzałem z dystansu. Natomiast w 63. minucie sędzia podyktował rzut karny, a na gola zamienił go Luis Muriel.
W końcówce przyjezdni musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartką został ukarany Paweł Dawidowicz. Jego klubowy kolega, Mariusz Stępiński, całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Piłkarze z Bergamo wykorzystali grę w przewadze. W doliczonym czasie gry Berat Djimsiti wykorzystał sytuację sam na sam i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.
W tabeli Serie A Atalanta jest szósta z dorobkiem 28 punktów. Hellas zajmuje z kolei dziewiątą pozycję, mając na koncie 18 punktów.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 17:41