Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Heroiczny pojedynek Rogera Federera i Rafaela Nadala. Szwajcar zagra w finale Wimbledonu

Roger Federer
Źródło zdjęcia: Janet McIntyre/Shutterstock

Roger Federer pokonał Rafaela Nadala 7:6, 1:6, 6:3, 6:4 w półfinale turnieju na kortach Wimbledonu.

Federer i Nadal stoczyli wielką walkę o miejsce w finale. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. W nim Szwajcar odrobił stratę mini-breaka i wygrał 7-3.

Druga partia to dominacja ze strony Hiszpana. Federer znacznie obniżył intensywność swojej gry i dwa razy nie zdołał utrzymać serwisu. Nadal triumfował 1:6.

W trzecim secie Federer wrócił do gry. Przy stanie 2:1 szwajcarski tenisista po raz pierwszy w meczu przełamał rywala. Po chwili Federer najpierw obronił breakpointa, by zakończyć gema swoim zwycięstwem. Ta partia zakończyła się wynikiem 6:3.

W czwartym secie Federer znów imponował swoją postawą w najważniejszych momentach. Tenisista ze Szwajcarii posyłał znakomite uderzenia i w trzecim gemie wygrał przy podaniu Nadala. Dziesiąty gem przyniósł niesamowite emocje. Najpierw Hiszpan mógł przełamać rywala, potem Szwajcar nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. Ostatecznie po ponad trzech godzinach walki to "The Swiss Maestro" mógł się cieszyć z wielkiego zwycięstwa nad odwiecznym rywalem.

Federer w finale spotka się z Novakiem Djokoviciem.

Roger Federer pokonał Rafaela Nadala 7:6, 1:6, 6:3, 6:4