Hertha Berlin uległa Borussii Moenchengladbach

ninopavisic / shutterstock.com
Hertha Berlin przegrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:4 (1:3) w ostatnim sobotnim meczu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Olympiastadion prowadzenie przyjezdnym zapewnił już po pięciu minutach gry Lars Stindl, który zaskoczył golkipera gospodarzy sprytnym lobem z pola karnego. Dziewięć minut później podwyższył z rzutu karnego Belg Thorgan Hazard, a po kolejnych sześciu minutach kapitalnie przymierzył z dystansu Brazylijczyk Raffael.
"Die Alte Dame" poderwali do walki skutecznymi trafieniami Bośniak Vedad Ibisevic oraz Mitchell Weiser, ale sześć minut po kontaktowej bramce po raz drugi na listę strzelców wpisał się Raffael, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie popularne "Źrebaki" awansowały na trzecie miejsce w tabeli. "Stara Dama" doznała natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na czternastej pozycji w klasyfikacji.