Historyczny gol Mertensa zapewnił Napoli awans do finału Pucharu Włoch. Rollercoaster Ospiny [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Napoli zremisowało z Interem 1:1 (1:1) w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch. Oznacza to, że w najważniejszym spotkaniu rozgrywek z Juventusem zmierzy się ekipa z Neapolu.
Starcie zaczęło się od koszmarnego błędu Davida Ospiny. W 2. minucie bramkarz Napoli przepuścił piłkę między nogami po dośrodkowaniu Christiana Eriksena bezpośrednio z rzutu rożnego.
W kolejnych minutach choć Napoli próbowało przełamać ataki Interu, to właśnie ekipa z Mediolanu była znacznie groźniejsza - uderzali m.in. wspomniany Duńczyk czy Romelu Lukaku. Szczególnie niebezpieczną akcję przeprowadzili goście w 39. minucie - Antonio Candreva oddał wtedy mocny strzał, a cudowną interwencją popisał się Ospina, który częściowo zrehabilitował się za utratę gola.
Pełne odkupienie win nastąpiło w kolejnej sytuacji - rzut rożny Interu zakończył się ostatecznie tym, iż piłka wylądowała w rękach bramkarza Napoli. Ten szybkim i dalekim podaniem uruchomił Lorenzo Insigne, który wyłożył futbolówkę Driesowi Mertensowi.
Belg nie miał problemów z wykończeniem kontry i zapewnił swojej drużynie bramkę wyrównującą. Ospina zebrał pozytywne oceny za tzw. asystę drugiego stopnia.
Trafienie Mertensa miało dla atakującego szczególne znaczenie. Sprawiło, że stał się on najlepszym strzelcem w historii Napoli - wyprzedził Marka Hamšíka (121).
Po przerwie nie zobaczyliśmy już żadnego gola, choć Inter miał kilka dobrych okazji - w ostatnich minutach znów jednak błysnął Ospina. Wobec tego starcie zakończyło się wynikiem 1:1, co w związku ze zwycięstwem Napoli 1:0 w pierwszym meczu, oznacza, iż w finale z Juventusem zagra właśnie zespół z Neapolu.
W ekipie Gennaro Gattuso od początku wystąpił Piotr Zieliński. Polski pomocnik grał do 85. minuty. Wtedy zastąpił go Allan.
Z kolei Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 74. minucie, gdy zmienił Driesa Mertensa.