Historyczny sukces polskich koszykarzy! Wygrali z Chorwacją i jadą na MŚ!

YT
Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała Chorwację i zapewniła sobie awans do mistrzostw świata w Chinach.
Polacy do końcowych minut toczyli zacięty bój z Chorwacją w Varażdin Arena, ostatecznie wygrywając 77:69.
Podopieczni Mike'a Taylora źle rozpoczęli spotkanie, w połowie pierwszej kwarty przegrywali już 0:12. Nasi zawodnicy zdołali jednak odrobić straty i na początku trzeciej kwarty wyszli na prowadzenie 37:36. W 36. minucie gry było 67:67, ale to Polacy (kluczowe trafienia Ponitki i Sokołowskiego) zachowali więcej zimnej krwi i mogli zasłużenie cieszyć się ze zwycięstwa.
Polaków do zwycięstwa poprowadzili Mateusz Ponitka (20 pkt, 8 zbiórek), A.J. Slaughter (15 pkt, 5 asyst, 3 zbiórki) i Michał Sokołowski (12 pkt, 3 asysty, 6 zbiórek). 10 punktów rzucił Adam Waczyński, a Łukasz Koszarek i Maciej Lampe zdobyli po 9 punktów.
Dzięki wygranej polscy koszykarze (pierwszy raz od 1967 roku) wezmą udział w światowym czempionacie.
Chorwacja - Polska 69:77 (16:8, 20:24 23:29, 10:16)
Daniel Makarewicz22 Feb 2019 · 19:45