Hiszpania pokonała Rumunię, remis Izraela z Macedonią Północną w el. ME

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Hiszpanii wygrała piąty mecz w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. "La Roja" pokonała w czwartek na wyjeździe Rumunię 2:1, choć w ostatnich kilkunastu minutach musiała grać w "10".
Od pierwszych sekund goście ruszyli do ataków i mocno napierali na rywali. W ich bramce świetnie spisywał się jednak Ciprian Tatarusanu. Golkiper Olympique Lyon popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, ale skapitulował tuż przed upływem pół godziny gry.
Ciprian Deac sfaulował w polu karnym Daniego Ceballosa i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem "11" był Sergio Ramos. Rumuński bramkarz rzucił się w prawą stronę, a defensor Realu Madryt posłał piłkę w przeciwnym kierunku.
Tuż po przerwie było już 2:0. Świetną zespołową akcję sfinalizował Paco Alcacer, który trafił z bliska do niemal pustej bramki po podaniu Jordiego Alby. W drugiej odsłonie gospodarze złapali kontakt. Gola głową strzelił Florin Andone. Od 79. minuty Rumuni grali z przewagą jednego zawodnika. Diego Llorente sfaulował wychodzącego na czystą pozycję George Puscasa, za co otrzymał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia, Hiszpanie utrzymywali wynik do ostatniego gwizdka arbitra.
Po tym zwycięstwie są liderem grupy z kompletem 15 punktów. W następny meczu zmierzą się u siebie z Wyspami Owczymi. Natomiast zespół prowadzony przez Cosmina Contrę plasuje się na czwartej pozycji z siedmioma "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Malta.
*****

Wyniki czwartkowych meczów eliminacji mistrzostw Europy 2020 rozegranych o godzinie 20.45:
GRUPA D

Gibraltar - Dania 0:6 (0:2)

Bramki: Skov 6, Eriksen 34 (rzut karny), 50 (rzut karny), Delaney 69, Gytkjaer 74, 78.
Irlandia - Szwajcaria 1:1 (0:0)

Bramki: McGoldrick 85 - Schar 74.