Hiszpania w finale igrzysk olimpijskich! Efektowny gol Marco Asensio w dogrywce [WIDEO]

Lu Yang / Press Focus
Reprezentacja Hiszpanii zagra o złoty medal olimpijskiego turnieju piłkarzy. W półfinale wygrała z Japonią 1:0.
Hiszpanie byli jednymi z głównych faworytów olimpijskiego turnieju, ale tylko jeden z czterech meczów wygrali w regulaminowym czasie gry. Japończycy pewnie przebrnęli z kolei przez fazę grupową, z kolei w ćwierćfinale męczyli się z Nową Zelandią.
Pierwszą połowę to gracze "La Roja" rozpoczęli zdecydowanie lepiej. Już w szóstej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Mikel Merino znalazł się tuż przed japońską bramką, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.
Goście próbowali strzałów z dystansu, ale Dani Olmo oraz Rafa Mir byli blokowani przez rywali. Nieskuteczny był także Oyarzabal, który uderzył zbyt wysoko.
W pierwszej połowie nie padła ostatecznie żadna bramka. Groźnie zrobiło się między innymi po kolejnej próbie Mira, ale zdobywca hat-tricka z ćwierćfinału z Wybrzeżem Kości Słoniowej tym razem nie zdołał pokonać bramkarza.
W 56. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Hiszpanów za rzekomy faul Yoshidy na Merino. Zmienił jednak werdykt po analizie VAR i "jedenastki" ostatecznie nie było.
Dużą przewagę mieli Hiszpanie, ale nie potrafili jej udokumentować. Do końca drugiej części brakowało klarownych okazji. Bezbramkowy remis oznaczał konieczność rozegrania dogrywki.
W niej obraz gry się nie zmieniał. Dużą przewagę mieli Hiszpanie, ale aż do 115 minuty nic z niej nie wynikało. Upór ekipy z Europy w końcu przyniósł skutek. Swobodę w polu karnym wykorzystał Asensio, który technicznym uderzeniem skierował piłkę do bramki.
Finał odbędzie się 7 sierpnia. Hiszpania zagra w nim z Brazylią.