Hiszpania zawiodła w decydującym meczu. Niemcy mistrzami Europy! [VIDEO]

Agência Brasília, wikicommons
Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy. W finale podopieczni Stefan Kuntza wygrali z Hiszpanią 1:0. Gola na wagę triumfu strzelił Mitchell Weiser.
Zdecydowanym faworytem finału była reprezentacja Hiszpanii, która ze znakomitej strony prezentowała się od początku turnieju w Polsce. W pierwszej połowie piłkarze Alberta Celadesa w niczym nie przypominali jednak zespołu z poprzednich spotkań - grali apatycznie i wolno. Niewidoczny był Saul, słabszy występ zaliczał Marco Asensio, nie zachwycał Dani Ceballos.
Niemal od początku meczu inicjatywę posiadali Niemcy, którzy mogli objąć prowadzenie już w 7. minucie. Strzał głową Maxa Meyera zatrzymał się jednak na słupku. Drużyna Stefana Kutza przeważała - dłużej utrzymywała się przy piłce i lepiej budowała akcje. Prowadzenie objęła w 40. minucie. Pięknym strzałem głową popisał się Mitchell Weiser.
Po przerwie Hiszpanie starali się odzyskać inicjatywę i przesunąć ciężar gry na połowę Niemców. Ich napór w pierwszej fazie drugiej połowy nie przyniósł jednak żadnych efektów. Niemcy grali spokojnie i szukali powodzenia w szybkich wypadach. Po jednym z nich dobrą okazję do zdobycia gola miał Serge Gnabry, który przegrał pojedynek z Kepą.
Hiszpanie mieli problem z wykreowaniem dogodnych okazji do zdobycia bramki. Dopiero w 72. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Ceballos, ale jego uderzenie zza pola karnego był minimalnie niecelnie. Chwilę później szarżował Gerard Deulofeu. Kapitan Hiszpanów ściął z lewego skrzydła w pole karne i oddał mocny strzał. Piłka po nodze jednego z obrońców wyszła na rzut rożny.
Hiszpanów nie było stać na nic więcej - bili głową w mur aż do końca gry. Niemcy przezwyciężyli kryzys, grali odpowiedzialnie i wybijali rywali z rytmu aż do ostatniego gwizdka sędziego. Po nim mogli świętować - to drugi złoty medal Niemców w mistrzostwach Europy do lat 21.