Hiszpanie pokonani! Niemcy mistrzami Europy

Niemcy mistrzami Europy w piłce ręcznej mężczyzn! W finale pokonali Hiszpanię 24:17.

Spotkanie lepiej zaczęli Niemcy, co było dosyć sporym zaskoczeniem. Fantastycznie spisywała się w szczególności niemiecka defensywa, przez którą nie byli w stanie przebić się faworyzowani Hiszpanie. Po dziesięciu minutach było już 5:1 dla naszych zachodnich sąsiadów. Trener reprezentacji Hiszpanii poprosił nawet o czas, ale Niemcy dalej znakomicie bronili. Po kwadransie gry Hiszpanie mieli zaledwie dwie bramki na koncie.

W drugiej części pierwszej odsłony szczypiorniści z Hiszpanii nadal byli bezradni. Choć zaczęli nieco częściej strzelać, to Niemcy ciągle pewnie prowadzili - 8:4 w 21 minucie. Niesamowicie grał przede wszystkim bramkarz Andreas Wolff. Reprezentanci Hiszpanii natomiast nie potrafili znaleźć sposobu na niemiecką obronę i na przerwę schodzili ze stratą czterech bramek do rywala - 10:6 dla Niemców.

W drugiej połowie Andreas Wolff nadal bronił jak w transie. W ciągu zaledwie ośmiu minut dwukrotnie powstrzymywał Hiszpanów, kiedy ci wykonywali rzuty karne. Z tak nieprawdopodobnie dysponowanym golkiperem, Niemcy prowadzili po dziesięciu minutach drugiej odsłony 14:8.

Mijały kolejne minuty, a hiszpańscy zawodnicy nadal nie potrafili znaleźć recepty na szczelną defensywę rywala i wybornie broniącego bramkarza. Na kwadrans przed końcem Niemcy pewnie zmierzali po zwycięstwo i złoty medal, wygrywając 16:9.

Z czasem przewaga naszych zachodnich sąsiadów tylko rosła. Na sześć minut przed końcem prowadzili 21:13 i już nic nie mogło wydrzeć im zwycięstwa z rąk. Reprezentanci Niemiec ostatecznie pewnie pokonali Hiszpanów 24:17 i zostali mistrzami Europy.