Hit Ligi Europy dla Betisu! "Verdiblancos" pokonali AS Romę, piękne bramki na Stadio Olimpico [WIDEO]

Hit trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy nie zawiódł kibiców. Emocjonujące spotkanie AS Romy z Betisem zakończyło się zwycięstwem Andaluzyjczyków 2:1.
Początek meczu upłynął pod znakiem urazów. Najpierw z powodu problemów zdrowotnych z boiska musiał zejść Zeki Celik, później kontuzji doznał Nabil Fekir.
Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Paulo Dybala. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Aitora Ruibala. Dla Dybali był to już szósty gol strzelony w tym sezonie.
Jeszcze w pierwsze połowie Betis doprowadził do remisu. W 40. minucie Guido Rodriguez oddał kapitalny strzał z dystansu, po którym piłka wpadła do siatki.
W 45. minucie Nicola Zalewski był bliski zanotowania asysty. Reprezentant Polski podał do Nicoli Zaniolo, który trafił w słupek.
W 51. minucie zakotłowało się pod bramkę Betisu. Claudio Bravo ofiarnie wybił z linii bramkowej piłkę po strzale Bryana Cristante. Później Dybala był bliski skompletowania dubletu, jednak minimalnie przestrzelił, oddając strzał z powietrza. W 84. minucie Zalewski zacentrował z rzutu wolnego, jednak żaden z jego kolegów nie przeciął górnej piłki.
Ostatni cios w tym meczu wyprowadzili goście z Sewilli. W 88. minucie Luiz Henrique strzelił gola na wagę zwycięstwa.
Betis po trzech kolejkach fazy grupowej ma na koncie dziewięć punktów. Roma z dorobkiem trzech oczek zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie C.
Adam Kłos06 Oct 2022 · 22:58