Hoffenheim przegrał domowy mecz z Augsburgiem. Goście nie przegrali meczu od pięciu kolejek

Vlad1988 / shutterstock.com
Zespół TSG Hoffenheim przegrał u siebie z FC Augsburg 2:4 (1:1) w meczu 15. kolejki Bundesligi. Dla gości to piąte z rzędu spotkanie bez porażki. Gospodarze natomiast nie potrafią wygrać od czterech meczów.
W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył w 11. minucie Philipp Max, który trafił do pustej bramki po podaniu Floriana Niederlechnera.
Gospodarze wyrównali po zaledwie trzech minutach. Robert Skov uderzył mocno i celnie sprzed pola karnego.
Po przerwie lepiej w ofensywie radzili sobie goście. W 51. minucie Philipp Max zdobył drugą bramkę, tym razem wykorzystując rzut karny.
Pięć minut było już 3:1 dla podopiecznych Martina Schmidta. Drugą asystę zaliczył Niederlechner, a z jego podania skorzystał Fredrik Jensen, który pokonał golkipera rywali w sytuacji sam na sam.
Piłkarze TSG Hoffenheim nie zamierzali się jednak poddawać. W 80. minucie Jurgen Locadia oddał strzał głową z siedmiu metrów i zdobył kontaktową bramkę.
Nadzieje gospodarzy przynajmniej na remis, przekreślił pięć minut później Iago. Brazylijczyk wykończył kontratak uderzeniem z kilku metrów.
W tabeli Bundesligi Hoffenheim po czwartym meczu z rzędu bez wygranej jest na ósmym miejscu z dorobkiem 21 punktów.
FC Augsburg natomiast zanotował piąte kolejne spotkanie bez porażki i awansował na dziesiątą pozycję, mając na koncie 20 punktów.
Łukasz Karyniewski13 Dec 2019 · 22:36