Honduras gromi na Złotym Pucharze CONCACAF

ACHPF / shutterstock.com
Reprezentacja Jamajki zremisowała z Curacao 1:1 w meczu trzeciej kolejki grupy C turnieju Gold Cup 2019, który rozgrywany jest w USA, Kostaryce i Jamajce. Obie drużyny wywalczył awans do fazy pucharowej.
Współgospodarze turnieju prowadzili od 14. minuty po trafieniu Shamara Nicholsona. W doliczonym czasie gry wyrównał Jurien Gaari. Jamajka była po tym spotkaniu już pewna awansu, natomiast piłkarze z Curacao musieli czekać na rozstrzygnięcie drugiego spotkania.
Te zakończyło się dla nich pomyślnie, bowiem Salwador, który do awansu potrzebował punktu, przegrał z Hondurasem aż 0:4. Gole w drugiej połowie strzelili Jorge Alvarez, Rubilio Castillo, Bryan Acosta oraz Emilio Izaguirre. Drużyna z Hondurasu już wcześnie była bez szans na awans, bowiem przegrała pierwsze dwa swoje spotkania i rywalizację zakończyła na ostatnim miejscu w grupie.