Hubert Hurkacz pokonał Denisa Shapovalova i awansował do finału turnieju ATP! [WIDEO]

Mai Groves/Shutterstock
Wielki sukces Huberta Hurkacza. Pierwszy raz w karierze zagra on w finale zawodów głównego cyklu.
Polak w półfinale ATP Tour 250 w Winston-Salem zmierzył się z Denisem Shapovalovem. Ich pojedynek trwał 68 minut.
Pierwszy set zakończył się po dziewięciu gemach. Kanadyjczyk zagrywał bardzo mocno, ale Polak przetrwał jego ataki i wygrał tę część 6:3.
W drugim secie także było wiele emocji, jednakże ostatecznie to Hurkacz tryumfował. Wygrał tę partię 6:4.
Już dzisiaj o 23:00 czasu polskiego zmierzy się z najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju. To Francuz Benoit Paire, z którym Hurkacz jeszcze nigdy nie grał.
Awans do finału ATP to wielki sukces Hurkacza. Polak jeszcze nigdy nie wystąpił w najważniejszym meczu turnieju głównego cyklu.
Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov 6:3, 6:4
Mateusz Jagniaciak24 Aug 2019 · 06:59
Źródło: sportowefakty.wp.pl