Nadchodzące

Hubert Hurkacz przegrał w trzeciej rundzie turnieju ATP w Madrycie

Hubert Hurkacz
Źródło zdjęcia: Mai Groves/Shutterstock

Hubert Hurkacz przegrał z Alexandrem Zverevem (6:3, 4:6, 4:6 ) w trzeciej rundzie turnieju ATP w Madrycie.

Polak do tej pory znakomicie prezentuje się na kortach w stolicy Hiszpanii. Dziś polski tenisista dzielnie walczył, ale ostatnie poległ w trzech setach z faworyzowanym Alexandrem Zverevem.

Hurkacz znakomicie rozpoczął spotkanie wygrywając gema przy własnym podaniu, by po chwili przełamać rywala. Zverev szybko odrobił tę stratę, jednak w czwartym gemie ponownie stracił własne podanie. Pierwszy set padł łupem Polaka - 6:3.

W drugim secie Hurkacz prowadził już 4:3 z przewagą przełamania, ale od tego momentu to Niemiec wygrał trzy kolejne gemy (dwukrotnie przy serwisie rywala).

W decydującej partii nasz tenisista znów wypracował sobie przewagę (2:0), jednak momentalnie ją roztrwonił. Zverev ostatecznie triumfował 6:4.

W ćwierćfinale Zverev spotka się z Stefanosem Tsitsipasem.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

3
10 maj 2019 | 10:05
+1
przegrał z trzecią rakietą na świecie , to żadna porażka dla młodego zawodnika!
Zverev dopiero w drugim secie sie obudził
10 maj 2019 | 18:53
+1
Zgadzam sie, to żadna porażka dla Hurkacza, bo rywal napewno doświadczony i utytułowany mimo również młodego wieku. Zverev ma tyle samo lat co Hubert.
10 maj 2019 | 07:21
+1
Ale Hubert gral swietnie- przegral dwie pilki (najwazniejsze ) z obronca tytulu z przed roku....