Hubert Hurkacz w drugiej rundzie Wimbledonu. Polak zrewanżował się rywalowi za niedawną porażkę

Piotr i Paweł Rychter/Poznań Open
Hubert Hurkacz bez większego problemu awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polak bez problemu pokonał Lorenzo Musettiego z Włoch. Spotkanie zamknął w trzech setach.
Obaj tenisiści spotkali się już w tym roku podczas turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Wówczas to Włoch niespodziewanie okazał się lepszy, choć awansował dalej po kreczu wrocławianina.
We wtorkowy wieczór Polak stanął przed szansą na rewanż. Spotkanie zostało znacząco opóźnione przez opady deszczu, lecz finalnie udało się rozegrać je w całości.
W pierwszej partii obaj zawodnicy przez długi czas pilnowali podania i nie było nawet żadnych szans na przełamanie. Dopiero w końcówce ten stan rzeczy uległ zmianie.
Hurkacz wygrał gema przy serwisie rywala, co było równoznaczne ze zwycięstwem 6:4 w pierwszej partii. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty i skończył się tiebreakiem. W nim Polak wygrał 7-5.
Zdecydowanie najbardziej jednostronna była trzecia odsłona. Musetti nie potrafił podnieść się po dwóch przegranych setach. Aż trzy razy stracił podanie, a Hurkacz wygrał cały pojedynek.
W kolejnej rundzie Polak także będzie zdecydowanym faworytem. Jego rywalem będzie Fin Emil Ruusuvuori albo Amerykanin Marcos Giron. Obaj w światowym rankingu są notowani dużo niżej od wrocławianina.
Maciej Pietrasik29 Jun 2021 · 20:52