Hull wyeliminowało zespół Fabiańskiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Hull City pokonało na własnym stadionie Swansea City 1:0 w spotkaniu trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Łukasz Fabiański nie znalazł się w kadrze meczowej gości. W bramce "Łabędzi" po raz drugi w tym sezonie zagrał, sprowadzony latem z SC Heerenveen, Kristoffer Nordfeldt.

Jedyny gol dla "Tygrysów" padł cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, strzał głową oddał Shaun Maloney, a bramkarz Swansea zdołał odbić piłkę przed siebie. Z bliska dobił ją do pustej bramki David Meyler.

W innym meczu Capital One Cup, awans wywalczyło Leicester City. "Lisy" pokonały na własnym stadionie West Ham United 2:1 po dogrywce. Cały mecz w barwach klubu z King Power Stadium rozegrał Marcin Wasilewski. Był to jego drugi występ w tym sezonie. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Claudio Ranieriego w podstawowym czasie gry zdobył Joseph Dodoo, a trafienie dla gości zaliczył Mauro Zarate. Decydującego gola strzelił dla gospodarzy Andy King w 116. minucie gry.

Poza Hull City i Leicester City, awans do kolejnej fazy Capital One Cup, wywalczyły we wtorek również Manchester City, Everton, AFC Bournemouth, Middlesbrough, Stoke City i Aston Villa. Reszta spotkań trzeciej rundy odbędzie się dzisiaj.

Bramka: Meyler 41.

Leicester City - West Ham United 2:1 po dogrywce (1:1, 1:1)
Bramki: Dodoo 6, King 116 - Zarate 27.

Middlesbrough - Wolverhampton 3:0 (1:0)
Bramki: Adomah 37,64 Fabbrini 57.

Preston North End - AFC Bournemouth 2:2 (2:2, 1:1, 0:1) karne 2:3
Bramki: Hugill 84, Johnson 118-karny - Mc Donald 23, Pugh 96.

Sunderland - Manchester City 1:4 (0:4)
Bramki: Toivonen 83 - Aguero 9-karny, De Bruyne 25, Manone 33-samobój, Sterling 36.

Reading - Everton 1:2 (1:0)
Bramki: Blackman 36 - Barkley 62, Deulofeu 73.