Iga Świątek bez rewanżu za ćwierćfinał Roland Garros. Porażka Polki w półfinale turnieju w Ostrawie [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Iga Świątek nie zdołała awansować do finału zawodów WTA 500 w czeskiej Ostrawie. Polka po raz drugi w obecnym sezonie nie sprostała Marii Sakkari. Greczynka zwyciężyła 6:4, 7:5.
Świątek i Sakkari do tej pory spotkały się jedynie raz - w ćwierćfinale tegorocznego Roland Garros lepsza okazała się rywalka. W Ostrawie nasza tenisistka, wspierana przez licznie zgromadzonych polskich kibiców, liczyła na rewanż.
Początek spotkania nie ułożył się jednak po myśli Polki. Już w pierwszym gemie straciła ona serwis, co okazało się kluczowe dla losów partii otwarcia. Sakkari przy własnym podaniu grała bowiem znakomicie.
Jak się okazało, Świątek nie miała ani jednej okazji na odrobienie strat. W efekcie przegrała pierwszego seta 4:6 i znacznie oddaliła się od awansu do finału.
Na początku drugiej odsłony nasza zawodniczka miała sporą okazję na to, aby wreszcie dobrać się do serwisu rywalki. Nie wykorzystała jednak żadnego z dwóch break pointów w drugim gemie.
Przy stanie 2:2 to Sakkari wywalczyła natomiast przełamanie i wyszła na prowadzenie. Po chwili potwierdziła przewagę przy własnym podaniu, wygrywając do zera.
Gdy w kolejnym gemie zrobiło się 15-30, wydawało się, że Greczynka może szybko zakończyć pojedynek. Świątek zdołała jednak utrzymać podanie, co okazało się bardzo ważnym momentem. Podbudowana tym faktem Polka wyrównała bowiem na 4:4.
Niestety, nie przełożyło się to na zwycięstwo w secie. Przy 5:5 Sakkari wywalczyła kluczowe przełamanie, wygrywając na przewagi. Po chwili zakończyła spotkanie, zwyciężając 6:4, 7:5.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 16:01