Iga Świątek coraz bliżej turnieju głównego Australian Open

legia.com (Iga Świątek)
Iga Świątek pokonała Alionę Bolsovą Zadoinov 7:6 (1), 6:2 i zagra w trzeciej rundzie o awans do turnieju głównego Australian Open.
Pierwszy set należał do bardzo zaciętych. Hiszpanka przełamała Polkę i prowadziła 3:2. Nasza zawodniczka szybko jednak odpowiedziała rywalce i za moment mieliśmy 3:3. Do samego końca trwała walka gem za gem i o wszystkim decydował tie break. W nim lepsza okazała się Świątek, która przegrała tylko jedną wymianę.
Drugi set nie miał już tak wyrównanego przebiegu. Rywalka z Hiszpanii nie była w stanie przełamać polskiej tenisistka, a ta oddała tylko dwa rozdania. Ostatecznie wygrała 6:2.
W trzeciej rundzie, w bezpośredniej walce o turniej główny Australian Open, Iga Świątek zmierzy się Amerykanką Danielle Lao.
Jakub Kreśliński10 Jan 2019 · 07:50
Źródło: sport.onet.pl