Iga Świątek odpadła z turnieju w Eastbourne. Fatalne dwa sety w wykonaniu polskiej tenisistki

Gao Jing/Xinhua/PressFocus
Iga Świątek na drugiej rundzie zakończyła zmagania w turnieju WTA z Eastbourne. Polka okazała się słabsza od Darii Kasatkiny. Przegrała 6:4, 0:6, 1:6.
Gra na trawie nie jest najmocniejszą strona Igi Świątek. Choć 20-latka w przeszłości wygrała juniorski Wimbledon, to w zawodowych turniejach zagrała do tej pory zaledwie kilka meczów na tej nawierzchni.
Celem numer jeden na najbliższe tygodnie są dla Polki Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Mimo to nasza zawodniczka chciałaby także dobrze zaprezentować się w Wielkiej Brytanii.
W Eastbourne zmagania zakończyła na drugim meczu. Początek pojedynku z Darią Kasatkiną nie wskazywał jednak na taki obrót spraw. Świątek szybko wyszła na prowadzenie 3:0.
W końcówce seta obie tenisistki miały problemy z utrzymaniem własnego serwisu. Seria przełamań była jednak korzystnym obrotem spraw dla Polki, która wygrała 6:4.
Niestety, później jej gra całkowicie się posypała. W drugiej odsłonie Kasatkina całkowicie zdominowała naszą tenisistkę. Wygrała całą partię bez straty gema.
Decydujący set był niewiele lepszy dla Świątek. Jeden wygrany gem serwisowy nie wystarczył, aby sprawić problemy rywalce. Ostatecznie po niespełna dwóch godzinach Kasatkina zwyciężyła 4:6, 6:0, 6:1.
Maciej Pietrasik23 Jun 2021 · 20:49