Iga Świątek pożegnała się z Indian Wells. Niespodziewana porażka polskiej tenisistki [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Iga Świątek na czwartej rundzie zakończyła zmagania w singlowym turnieju WTA w Indian Wells. Polka nie znalazła recepty na Jelenę Ostapenko. Reprezentantka Łotwy zwyciężyła 6:4, 6:3.
Do tej pory Iga Świątek szła przez turniej w Indian Wells jak burza. W dwóch pierwszych meczach nie straciła nawet seta, a Weronikę Kudiermietową w trzeciej rundzie odprawiła w mniej niż godzinę.
20-latka wydawała się faworytką również w spotkaniu z Jeleną Ostapenko. Początkowo niewiele wskazywało na to, że może mieć problemy. Już w pierwszym gemie miała dwie szanse na przełamanie rywalki.
Nie wykorzystała ich, ale przy stanie 3:3 zdobyła breaka i po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Niestety, nie poszła za ciosem. Wręcz przeciwnie - to Ostapenko zaczęła dominować na korcie.
Łotyszka najpierw odrobiła straty, a po chwili raz jeszcze przełamała naszą tenisistkę. W efekcie wygrała pierwszą partię 6:4, znacznie przybliżając się do ćwierćfinału.
Przegrana partia nie podłamała Świątek. W drugim secie Polka od razu uzyskała breaka. Do stanu 3:1 wszystko układało się po jej myśli i wydawało się, że wszystko może rozstrzygnąć się w trzecim secie.
Później znów to Ostapenko przejęła jednak inicjatywę i wyszła na prowadzenie. Przy stanie 4:3 nasza tenisistka poprosiła o przerwę medyczną i udała się do szatni.
To na niewiele się jednak zdało. Po powrocie na kort Świątek nie wygrała już ani jednego gema. Ostatecznie Ostapenko zwyciężyła 6:4, 6:3 i to właśnie ona zameldowała się w ćwierćfinale.
Maciej Pietrasik12 Oct 2021 · 21:42