Iga Świątek w finale turnieju w Adelajdzie. Błyskawiczne zwycięstwo Polki! [WIDEO]

Bai Xuafei / Press Focus
Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Adelajdzie. Polka dokonała tego dzięki zwycięstwu z Jil Teichmann 6:3, 6:2.
Na początku pierwszego seta obie zawodniczki broniły swojego serwisu. Jako pierwsza rywalkę przełamała Świątek, która zyskała inicjatywę po czwartym gemie. To był kluczowy moment partii.
Do jej końca obie zawodniczki wygrywały gemy przy swoim podaniu. Seta Świątek zakończyła przy drugiej okazji - po długiej wymianie Teichmann posłała piłkę w siatkę. 6:3!
Druga partia zaczęła się tak, jak pierwsza - od gry gem za gem. Teichmann była blisko uzyskania przewagi w czwartej odsłonie, ale Świątek z trudem, bo z trudem, ale utrzymała swoje podanie.
Po chwili Polka przejęła inicjatywę. Piąty gem był świetny, obie zawodniczki pokazały w nim tenis wysokiej próby. Górą była jednak Świątek. Porażka zupełnie rozbiła Teichmann, a uskrzydliła polską tenisistkę. 19-latka wygrała kolejne trzy gemy, cały mecz i zagra w finale!
W drodze do niego Świątek nie straciła żadnego seta. O zwycięstwo w całym turnieju zagra w sobotę. Jej rywalką będzie Belinda Bencić.
Marcin Karbowski26 Feb 2021 · 07:05