Inter Mediolan coraz bliżej Scudetto. Popis duetu Alexis-Lukaku [WIDEO]

Inter coraz bliżej Scudetto. Popis duetu Alexis-Lukaku [WIDEO]
Pressfocus/LiveMedia
Inter uczynił kolejny wielki krok w kierunku mistrzostwa Włoch. "Nerazzurri" pokonali Parmę 2:1.
W składzie drużyny Antonio Conte zabrakło dziś etatowego snajpera, Lautaro Martineza. W buty Argentyńczyka z powodzeniem wszedł jednak Alexis Sanchez.
To właśnie napastnik z Chile otworzył wynik w 54. minucie. 32-latek precyzyjnym strzałem wykończył dwójkową akcję z Romelu Lukaku. To nie był ostatni popis tego duetu.
Prowadzenie podwyższył nie kto inny, ale Alexis. Chilijczyk zakończył szybki kontratak zainicjowany przez Lukaku. Rosły napastnik przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym wyłożył partnerowi piłkę.
Parma zdołała jedynie odpowiedzieć trafieniem w 71. minucie. Wtedy drogę do bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia znalazł Hernani, dla którego był to piąty gol w tym sezonie. Inter zdołał jednak dowieźć prowadzenie do końca.
"Nerazzurri" powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Milanem do pięciu punktów. Parma zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli.
Adam Kłos04 Mar 2021 · 22:40