Inter Mediolan wciąż z szansami na trofeum! Drużyna Antonio Conte w półfinale Ligi Europy [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
Inter Mediolan awansował do półfinału Ligi Europy. Drużyna Antonio Conte pokonała w ćwierćfinale Bayer Leverkusen 2:1.
Inter prowadzenie objął już po kwadransie. Piłkę przed polem karnym Bayeru przejął Nicolo Barella i przytomnym strzałem zewnętrzną częścią stopy umieścił ją w bramce.
Wicemistrzowie Włoch podwyższyli prowadzenie już sześć minut później. Lukaku świetnie wykorzystał swoje warunki fizyczne, przepchnął obrońcę Bayeru i padając na boisko kopnął piłkę do bramki.
Bayer złapał kontakt z rywalem po trzech minutach. Kevin Volland zagrał w polu karnym do Kaia Havertza, a ten z kilku metrów trafił do siatki. Miał sporo szczęścia, bo Handanović był blisko skutecznej interwencji.
Gracze z Leverkusen najbliżej wyrównania byli w 79. minucie. Przeszywającego dośrodkowania z lewego skrzydła nie byli w stanie w polu bramkowym przeciąć Volland i Havertz. Więcej dogodnych sytuacji miał jednak Inter. Nie wykorzystali ich Sanchez i Lukaku.
Belgijski napastnik dwukrotnie znalazł się w nietypowej sytuacji: już szykował się do wykonania rzutu karnego, lecz ostatecznie nie uderzył piłki na bramkę. Wszystko przez niezbyt pewną pracę sędziego Carlosa Del Cerro Grande, który najpierw podyktował dwie jedenastki dla Interu, by po obejrzeniu powtórki je odwołać.
Inter swojego półfinałowego rywala pozna we wtorek. W kolejnej rundzie zagra z Szachtarem Donieck albo FC Basel.
Marcin Karbowski10 Aug 2020 · 22:55