Inter Mediolan wygrał ważny mecz z Chievo. Grał Paweł Jaroszyński

cristiano barni / Shutterstock.com
Inter Mediolan pokonał u siebie Chievo Werona 2:0 (1:0) w drugim poniedziałkowym meczu 36. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza zawody z ławki rezerwowych gości rozpoczęli Mariusz Stępiński oraz Paweł Jaroszyński, który dwanaście minut przed końcem zastąpił Serba Nenada Tomovica. Dwie minuty wcześniej czerwoną kartką ukarany został Nicola Rigoni.
"Nerazzurri" objęli prowadzenie dziesięć minut po zmianie stron, kiedy to świetnie przymierzył zza linii pola karnego Matteo Politano. Piłka po jego płaskim strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Trzy minuty przed końcem podwyższył Ivan Perisic. Chorwat skutecznie dobił piłkę z kilku metrów po wcześniejszym uderzeniu w słupek Portugalczyka Cedrica Soaresa.
Osiemnastokrotni mistrzowie Włoch po dziewiętnastej wygranej w sezonie odzyskali trzecie miejsce w tabeli. Zdegradowane już wcześniej "Latające Osły" doznały natomiast już 22. porażki w bieżących rozgrywkach i pozostaną na dnie klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek13 May 2019 · 23:00