Inter Mediolan wyszarpał awans w Pucharze Włoch. Cudowny gol Ranocchii na wagę dogrywki [WIDEO]

Inter Mediolan wygrał z Empoli 3:2. Awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch zapewnił sobie dopiero po dogrywce.
Już po pięciu minutach boisko musiał opuścić kontuzjowany Joaquin Correa. Wszedł za niego Alexis Sanchez i niedługo później dał prowadzenie Interowi. Po dośrodkowaniu Dumfriesa głową skierował piłkę do bramki.
Sensacja w Pucharze Włoch. Z rozgrywkami pożegnał się Inter Mediolan, który przegrał u siebie z Empoli 1:2.
W przerwie Aurelio Andreazzoli dokonał trzech zmian. Boisko opuścił m.in. Szymon Żurkowski, za którego wszedł Nedim Bajrami.
Okazało się, że to świetny ruch, bo reprezentant Albanii już po kwadransie pobytu na boisku doprowadził do wyrównania. Miał zaskakująco dużo swobody w polu karnym - mógł przyjąć piłkę, ułożyć ją do strzału i umieścić ją przy bliższym słupku bramki Interu.
Decydujący gol dla Empoli padł w 76. minucie. Pecha miał bramkarz Interu Andrei Radu. Po uderzeniu Patricka Cutrone piłka trafiła w poprzeczkę, Rumuna i dopiero wpadła do siatki.
Inter doprowadził do remisu w doliczonym czasie gry. Gola na wagę dogrywki uderzeniem nożycami strzelił Ranocchia.
Decydująca bramka padła w 104 minucie. Inter przejął piłkę blisko pola karnego Empoli. Błyskawiczną akcję precyzyjnym, technicznym uderzeniem zakończył Sensi. Goście nie znaleźli już odpowiedzi na to trafienie
Marcin Karbowski19 Jan 2022 · 23:34