Inter Mediolan z Superpucharem Włoch! "Nerazzurri" nie dali Milanowi żadnych szans [WIDEO]

Screen z Twittera
Inter Mediolan został zdobywcą tegorocznego Superpucharu Włoch. W meczu, który rozgrywany był w Arabii Saudyjskiej, "Nerazzurri" okazali się lepsi od Milanu. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafili Federico Dimarco oraz Edin Dżeko, a po przerwie rywali dobił Lautaro Martinez.
Podobnie jak w Hiszpanii, także we Włoszech walka o Superpuchar od jakiegoś czasu odbywa się w środku sezonu i w dalekiej Azji. Różnica jest taka, że w przypadku drużyn z Italii walka wciąż rozgrywa się między dwoma zespołami - mistrzem kraju i zwycięzcą pucharu.
Początek spotkania był bardzo ciekawy i na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w dziesiątej minucie Edin Dżeko świetnie zagrał do Nicolo Barelli, ten obsłużył Federico Dimarco, który pewnie pokonał Tatarusanu.
Odpowiedź Milanu była błyskawiczna, ale Rafael Leao z ostrego kąta nie zdołał pokonać dobrze ustawionego Onany. Inter okazał się zdecydowanie skuteczniejszy - szybką akcję wykończył Dżeko, podwyższając prowadzenie "Nerazzurrich".
Do przerwy podopieczni Simone Inzaghiego mogli wygrywać nawet wyżej. Tatarusanu miał sporo pracy, ale tym razem radził sobie ze strzałami Lautaro Martineza oraz Dimarco. Inter po pierwszej połowie i tak miał dwa gole przewagi.
Niewiele brakowało, aby na samym początku drugiej połowy Milan zdobył bramkę kontaktową. Bardzo mocny strzał z kilkunastu metrów oddał Leao, lecz piłka po tym uderzeniu przeszła tuż nad poprzeczką.
Później "Rossoneri" nie byli jednak w stanie poważniej zagrozić bramce Interu. W końcówce podopieczni Inzaghiego zadali natomiast kolejny cios, dobijając rywali i przesądzając o losach meczu.
W 77. minucie Lautaro Martinez świetnie poradził sobie z Tomorim i pokonał Tatarusanu. Wówczas stało się jasne, że to Inter zdobędzie Superpuchar Włoch. Ostatecznie "Nerazzurri" wygrali 3:0 i sięgnęli po to trofeum.
Maciej Pietrasik18 Jan 2023 · 22:01