Inter Mediolan zabawił się z beniaminkiem. Efektowne zwycięstwo i piękna akcja mistrzów Włoch [WIDEO]

Screen z TV
Inter Mediolan w piątkowym meczu 18. kolejki Serie A nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Salernitany. Mistrzowie Włoch wygrali z beniaminkiem aż 5:0, a po jednej z ich akcji ręce same składały się do oklasków.
Obrońcy tytułu jeszcze niedawno mieli sporą stratę do Milanu oraz Napoli, ale dzięki serii zwycięstw obecnie to właśnie oni są liderami Serie A i głównymi faworytami do Scudetto. W piątek po raz kolejny pokazali klasę.
Strzelanie w spotkaniu z Salernitaną rozpoczęli szybko, bo już w jedenastej minucie. Wówczas Hakan Calhanoglu obsłużył Ivana Perisicia dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a Chorwat głową skierował piłkę do siatki.
Do przerwy "Nerazzurri" prowadzili 2:0. Po uderzeniu Dumfriesa piłka odbiła się od poprzeczki, ale przekroczyła linię bramkową, gdy spadła na murawę. W tym przypadku przydała się technologia goal line.
Prawdziwą ozdobą spotkania była akcja z 52. minuty. Wówczas piłkarze Interu w fenomenalny sposób poradzili sobie z obroną rywali, a wszystko z zimną krwią wykończył Alexis Sanchez.
Ostatecznie Inter zwyciężył w całym spotkaniu aż 5:0. Dzieła zniszczenia w ostatnim kwadransie dopełnili Lautaro Martinez oraz Roberto Gagliardini.
Dzięki wygranej "Nerazzurri" umocnili się na pozycji lidera Serie A. Obecnie mają cztery punkty przewagi nad Milanem i sześć nad Atalantą Bergamo. Salernitana jest ostatnia z zaledwie ośmioma "oczkami".
Maciej Pietrasik17 Dec 2021 · 22:40