Inter Mediolan mistrzem Włoch! Atalanta Bergamo nie dała rady Sassuolo [WIDEO]

Inter mistrzem Włoch! Atalanta nie dała rady Sassuolo [WIDEO]
Inter oficjalnie został mistrzem Włoch. Tytuł dla "Nerazzurrich" przypieczętowała Atalanta, która zremisowała z Sassuolo 1:1.
Goście z Bergamo rozpoczęli mecz w najgorszy możliwy sposób. Już w 23. minucie podopieczni Gian Piero Gasperiniego musieli grać w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Pierluigi Gollini. Bramkarz został wyrzucony z boiska za faul przed polem karnym.
Atalanta nie poddała się mimo gry w osłabieniu. W 32. minucie Rusłan Malinowski zagrał w tempo do Robina Gosensa, a ten strzałem lewą nogą wyprowadził "La Deę" na prowadzenie.
Druga połowa rozpoczęła się od szturmu Sassuolo na bramkę strzeżoną przez Marco Sportiello. W 51. minucie Rafael Toloi popełnił faul we własnej szesnastce, a rzut karny na bramkę zamienił Domenico Berardi.
Gospodarze poszli za ciosem. W 64. minucie gola strzelił Manuel Locatelli, ale po analizie VAR trafienie nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną Włocha.
W 75. minucie los uśmiechnął się do Atalanty. Marlon popełnił fatalny błąd, sprokurował rzut karny i także obejrzał czerwoną kartkę. Z jedenastu metrów spudłował jednak Luis Muriel.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Atalanta straciła dwa punkty, pieczętując mistrzostwo Interu.
W drugim spotkaniu Serie A rozgrywanym o godzinie 15:00 doszło do małego pojedynku polskich bramkarzy. Bologna Łukasza Skorupskiego zagrała z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego. Mecz zakończył się remisem 3:3.
Najpierw Skorupski musiał wyciągać piłkę z siatki w 22. minucie. Rzut karny wykorzystał niezawodny Dusan Vlahović. Snajper "Violi" zdobył bramkę nr 18 w tym sezonie Serie A. Dokładnie 10 minut później Bologna doprowadziła do remisu za sprawą nieśmiertelnego Rodrigo Palacio.
W drugiej połowie Fiorentina znów wyszła na prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Giacomo Bonaventura. Bramkę dającą remis chwilę później zdobył Rodrigo Palacio. W 73. minucie golem na 3:2 odpowiedział Dusan Vlahović, ale ostatnie słowo należało do fenomenalnego dziś Palacio. W 86. minucie Argentyńczyk skompletował hat-tricka i ustalił wynik tego szalonego spotkania. Fiorentina zajmuje obecnie czternaste miejsce w lidze. Bologna jest dwunasta.
Adam Kłos02 May 2021 · 16:51