Inter nie odpuszcza Milanowi! Wyjazdowa wygrana wicelidera Serie A [WIDEO]

Francesco Scaccianoce / press focus
Inter nie bez problemów pokonał Udinese 2:1 w przedostatnim niedzielnym meczu Serie A. "Nerazzurri" niezmiennie tracą dwa punkty do prowadzącego w tabeli włoskiej ekstraklasy Milanu.
Podopieczni Simone Inzaghiego objęli prowadzenie na Dacia Arena już w pierwszym kwadransie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Federico Dimarco, który zastępował w podstawowym składzie kontuzjowanego Alessandro Bastoniego, skutecznym strzałem głową na bliższym słupku, w swoim stylu, popisał się znajdujący się w ostatnich tygodniach w świetnej formie Ivan Perisić.
Goście podwyższyli następnie przewagę jeszcze przed przerwą. W polu karnym Udinese sfaulowany przez Pablo Mariego został Edin Dzeko. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki przeciwnika podszedł Lautaro Martinez.
Argentyńczyk trafił w słupek, po czym piłka odbiła się od bramkarza gospodarzy, Marco Silvestriego, i spadła z powrotem na głowę napastnika Interu. Ten tym razem już się nie pomylił.
Udinese stać było na zmniejszenie rozmiarów porażki w drugiej połowie. Po uderzeniu z rzutu wolnego Gerarda Deulofeu kapitalną interwencją błysnął Samir Handanović. Golkiper Interu odbił jednak piłkę prosto pod nogi Iyenomy Udogiego, który natychmiast zagrał ją wzdłuż bramki do Ignacio Pussetto. Ten ostatni z bliska wpakował piłkę do siatki.
Mimo ambitnej postawy w końcówce spotkania podopieczni Gabriele Cioffiego, którzy przegrali zaledwie jeden z poprzednich sześciu meczów, nie zdołali doprowadzić do remisu.
Ważne wyjazdowe zwycięstwo pozwoliło Interowi ponownie zbliżyć się na odległość dwóch punktów do prowadzącego w tabeli Serie A Milanu. Do końca rozgrywek pozostały trzy serie gier. W najbliższej kolejce Inter podejmie Empoli. Milan zagra na wyjeździe z Hellasem.
Udinese zajmuje 12. miejsce w ligowej klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 01 May 2022 · 19:57