Inter pewnie wygrał w Bolonii. Skorupski trzy razy wyciągał piłkę z siatki

charnsitr/Shutterstock
Bologna FC przegrała siebie z Interem Mediolan 0:3 w pierwszym sobotnim meczu 3. kolejki włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy wystąpił Łukasz Skorupski.
Polski golkiper już w pierwszych sekundach popełnił fatalny błąd. Wyszedł do dośrodkowanej piłki, ale w bardzo prostej sytuacji nie zdołał jej złapać. Futbolówka trafiła do jednego rywali, ale na szczęście Skorupskiego i jego kolegów z drużyny strzał był niecelny.
Potem były bramkarz AS Romy miał już niewiele pracy. Inter grał niemrawo i nie był praktycznie w żaden sposób stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Miejscowi, nie licząc nieudanych prób z kontrataków, mieli spore kłopoty z prowadzeniem gry.
W 66. minucie gospodarze przysnęli w obronie. Radja Nainggolan znakomicie przyjął piłkę w polu karnym, od razu ustawiając ją sobie do strzału i precyzyjnym uderzeniem pokonał Skorupskiego. Polak był bez szans przy trafieniu debiutującego w barwach Interu Belga.
W 82. minucie na 2:0 podwyższył Antonio Candreva, który wykorzystał znakomite podanie Ivana Perisicia. Chwilę potem to Chorwat ustalił rezultat spotkania.
Po tej porażce podopieczni Filippo Inzaghiego zajmują 16. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie jeden punkt. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Genoa CFC.
Natomiast "Nerazzurri" plasują się na piątej pozycji ze zdobytymi czterema "oczkami". Kolejnym rywalem zespołu z San Siro będzie Parma Calcio 1913.