Inter rozbił Genoę, występ Filipa Jagiełły

Marco Canoniero / shutterstock.com
Inter Mediolan rozbił przed własną publicznością Genoa CFC 4:0 (2:0) w drugim sobotnim spotkaniu 17. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza w podstawowym składzie gości wybiegł Filip Jagiełło. Polaka zastąpił siedemnaście minut po zmianie stron Nicolo Rovella.
Opór "Rossoblu" przełamał niespełna kwadrans przed przerwą strzałem głową Belg Romelu Lukaku. Zaledwie minutę później podwyższył precyzyjnym uderzeniem przy słupku Roberto Gagliardini, a świetnie odegrał mu w polu karnym autor pierwszego gola.
Dziewiętnaście minut po zmianie stron podyktowany rzut karny wykorzystał Sebastiano Esposito, a osiem minut później Lukaku zwiódł obrońcę w polu karnym i kapitalnym uderzeniem od poprzeczki ustalił wynik konfrontacji.
"Nerazzurri" po trzynastym zwycięstwie w sezonie odzyskali pozycję lidera tabeli. Zespół z Ligurii doznał natomiast dziesiątej porażki i pozostał przedostatni w klasyfikacji.