Inter rozbił Udinese. Liga Mistrzów wciąż możliwa

bestino / shutterstock.com
Udinese Calcio przegrało u siebie z Interem Mediolan 0:4 w pierwszym niedzielnym meczu 37. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze skończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Seko Fofany.
Wynik spotkania otworzyli goście w 13. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił Andrea Ranocchia. Tuż przed przerwą „Nerazzurri” zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw Rafinha wbiegł w pole karne i pewnym strzałem w sytuacji sam na sam przy bliższym słupku trafił do siatki. W doliczonym czasie wynik podwyższył Mauro Icardi, który ograł jednego z rywali i oddał płaski i precyzyjny strzał ponownie przy bliższym słupku bramki Albano Bizzarriego.
Od 49. Minuty miejscowi grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Seko Fofana. W 71. minucie triumf Interu przypieczętował Borja Valero.
Po tym zwycięstwie drużyna z San Siro zajmuje piąte miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do Lazio Rzym i AS Romy, które swoje mecze w tej kolejce mają jeszcze przed sobą. Kolejnym rywalem Interu będzie US Sassuolo.
Natomiast drużyna z Udine plasuje się na 14. pozycji, mając trzy „oczka” przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Hellas Werona.