Inter zabawił się z rywalami na koniec sezonu. Pięć goli mistrzów Włoch w meczu z Udinese [WIDEO]

FOTO Alberto Lingria / Xinhua / PressFocus
Nie ulega wątpliwości, że Inter Mediolan był w tym sezonie najlepszą drużyną Serie A. W ostatniej kolejce "Nerazzurri" w świetnym stylu przypieczętowali tytuł, rozbijając aż 5:1 Udinese.
Walka o Scudetto rozstrzygnięta została już kilka tygodni temu. Podopieczni Antonio Conte przerwali wieloletnią dominację Juventusu i dziś zasłużenie świętują mistrzostwo.
W meczu z Udinese "Nerazzurri" długimi fragmentami bawili się z rywalami. Wynik otworzyli już w ósmej minucie, gdy dogranie Lautaro Martineza wykorzystał Ashley Young.
Jedyną złą wiadomością dla gospodarzy była kontuzja Stefano Sensiego, którego jeszcze w pierwszej połowie zmienił Christian Eriksen. To właśnie Duńczyk tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie mediolańczyków.
W drugiej połowie dominacja Interu była jeszcze większa. W 55. minucie z rzutu karnego nie pomylił się Martinez. Ozdobą spotkania był z kolei gol Ivana Perisicia na 4:0.
Piłkarzom Interu wciąż było mało. Na 5:0 rezultat podwyższył Romelu Lukaku, choć zrobił to dość przypadkowo. Belg najpierw nie trafił w piłkę, a później futbolówka po prostu się od niego odbiła, po tym jak Alexis Sanchez przy próbie dośrodkowania posłał ją na słupek.
Ostatecznie "Nerazzurri" wygrali 5:1 - gola honorowego z rzutu karnego strzelił jeszcze Roberto Pereyra. Mediolańczycy zakończyli sezon z 91 punktami i teraz mogą rozpocząć już zasłużone świętowanie.
Maciej Pietrasik23 May 2021 · 16:52